Судді виправдали свою колегу, яка ухвалювала рішення на користь екснардепа Онищенка (відео)

Держава зазнала збитків на загальну суму майже 3 млрд грн. Із них 740 млн грн — втрачений дохід ПАТ «УГВ», який отримали компанії, підконтрольні організатору схеми — народному депутату України Олександру Онищенку.

У Центрі Протидії Корупції проаналізували вирок у «Газовій Справі» — умовна назва кримінального провадження за фактом розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування» (далі — ПАТ «УГВ»).

Організатором цієї корупційної схеми, за даними слідства, виявився екснародний депутат України VII-VIII скликання Олександр Онищенко.

ЗМІ часто називають це кримінальне провадження «справою Онищенка» — за прізвищем її організатора, а саму схему «газовою» чи «схемою Онищенка».

Вирок Антикорсуду, яким виправдали суддю Господарського райсуду Харківської області Тетяну Денисюк викликає багато запитань. Судді прийняли рішення на користь своєї колеги, яка ухвалювала незаконне рішення на користь пов’язаної з втікачем Онищеном компанії.


За час дії схеми – впродовж 2014-2015 років – загалом реалізовано понад 1 млрд куб. м природного газу. Дохідність такого «бізнесу» для його організаторів перевищувала 160%. Зекономити вирішили ще й на сплаті податків.

Як встановило слідство, завдяки сприянню та безпосередній участі тодішнього голови Державної фіскальної служби компанії-учасниці договорів про спільну діяльність із ПАТ «УГВ» впродовж 2015–2016 років отримали розстрочення зі сплати податків та рентних платежів, які згодом так і не сплатили.

Як наслідок, держава зазнала збитків на загальну суму майже 3 млрд грн. Із них 740 млн грн — втрачений дохід ПАТ «УГВ», який отримали компанії, підконтрольні організатору схеми — народному депутату України Олександру Онищенку. Ще 2 млрд грн — це втрати державного бюджету через рішення Державної фіскальної служби України про розстрочення виплати ренти за користування надрами.

Загалом, у реалізації корупційної схеми, за даними слідства, задіяні понад 60 структур, в тому числі дві товарні біржі та 5 іноземних структур.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform