Слідчі визнавали, що на відео закладають вибухівку під авто інші люди, – Антоненко в інтерв’ю Watchers Media

Андрій Антоненко в інтерв'ю Watchers розповів про життя за ґратами, стан свого здоров'я та стосунки з конвоєм

За словами Антоненка, за 1.5 року сидіння за ґратами в нього значно погіршився зір. Музикант говорить, що сидіти значно важче чим бути на війні: вбити можуть там і там, однак елементарні відчуття свободи необхідні людині і їх дуже бракувало.

“за 1.5 роки вдома багато змінилось, розібрав свої речі, пограв на гітарі, сфотографувався з адвокатами, – це те, що я зробив в першу чергу”, – говорить він.

Антоненко розповів, що пояснював слідчим про свою відмінність із тим чоловіком, який на відео закладає вибухівку. Слідчий Василь Бирко на ці аргументи лише сказав “Ого”. За словами Антоненка вся ця справа – виконання злочинного наказу. Також додає, що спершу в ІТТ було все нормально, а потім почався моральний тиск: забрали теплі речі, не дозволяли користуватись тримером для гоління, хоча фізичного тисну не було. З часом повернули особисті речі.

Андрій Антоненко розповів, що вдячний за кожну акцію FreeRiff, однак не підтримує заклики до так званих “посадок”, адже це може призвести до створення нового ГУЛАГу. Також підкреслює, що протест обов’язково має бути в рамках закону.

Щодо квартири на Гончара Ріфмастер каже, що вона дійсно була і її вони довго намагались продати. Того дня (19 липня) він дійсно був на квартирі і давав уроки гри на гітарі, а потім бусом поїхав звідти.

З двору будинку, де колись у мене була квартира, є кілька виходів. Але імовірні убивці вийшли з двору, який взагалі на протилежному боці вулиці. Потім чомусь пішли на вулицю Ярославів Вал, повз готель Radisson. Дійшли до вулиці Івана Франка. По ній спустилися до авто Шеремета. І пішли назад через вулицю Бульварно-Кудрявську в бік Львівської площі, де нібито в якийсь момент звернули у двори і повернулися в мою квартиру на Гончара. У мене є кілька питань. Наприклад, чому вони рухалися саме так? Місцеві знають, що є коротший шлях через двори. Більше того: якщо іти саме так, то можна не потрапити у поле зору камер спостереження. Друге питання: коли ймовірні вбивці верталися назад, вони проходили вулицю Гончара. Але не звернули на неї, не звернули у двори, які виводять до будинку, де моя квартира була. Вони пішли значно далі. Чому?”, – Антоненко.

Довідково: 12 грудня 2019 року відбувся брифінг щодо розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція затримала трьох підозрюваних. Ними виявилися музикант та військовий Андрій Антоненко, дитячий хірург та волонтер Юлія Кузьменко і бойовий медик Яна Дугарь. Окрім того, згадували й подружжя Грищенків, які нібито допомагали виготовити вибухівку для авто Шеремета, проте підозри донині їм так і не було вручено.

Антоненку, крім іншого, закидали зв’язки із кримінальним світом та підрив електроопор неподалік адмінкордону з Кримом. Чи не основним доказом у справі стала експертиза ходи, до якої долучили іноземного експерта Івана Бірча. Той аналізував записи з камер спостереження 2016-го року, на яких зафіксовані ймовірні убивці журналіста, і записи з трьома підозрюваними. І нібито дійшов висновку, що люди з цих відео схожі між собою.

Підписуйтесь на наш канал: https://t.me/kyiinform

Джерело: Watchers Media , Фото: Герман Крігер