ЩО ТАКЕ ЛОКДАУН?

Світова епідемія COVID 19 не тільки вплинула на повсякденне життя пересічного українця, а й урізноманітнила його словниковий запас додавши до побутового лексикону нові терміни. Серед неологізмів 2020 року для нас найбільш вживаним став термін «локдаун».

«Локдаун» фігурує у виступах наших чиновників, їм постійно оперують на телеефірах, радіоканалах та сторінках друкованих ЗМІ. Втім, попри широку вживаність даного терміну в українців залишаються проблеми з його однозначним трактуванням, що нерідко є причиною непорозумінь та побутових суперечок.

Тож Кий-інфо проводить власний лікнеп і роз’яснює українцям, що за такий термін «локдаун». 

«Локдаун» походить від англійського lockdown, тобто «запертя, затвор». Цим терміном окреслюють загальний протокол дій система обмежувальних заходів, що вводяться з метою стримання поширення захворюваності.

«Локдаун» покликаний обмежувати пересування людей в межах визначеної зони, а також обмежує можливість вільно її відвідувати або залишати. Тобто під терміном розуміють механізми які направлені на обмеження свобод пересувань і дій в межах певної зони під час режим ізоляції населення. 

За версією словника Collins, у 2020 році термін «локдаун» став словом року. Як пояснюють укладачі словника, під «локдауном» слід розуміти «стан національного стазису, коли майже все, з чого складається нормальне суспільне життя, зупинене».

За словами авторів словника Collins , термін «локдаун» від початку  входив у тюремний лексикон: це коли ув’язнені утримуються у своїх камерах через певні порушення на крилі.  Але у 2020 році сенс цього слова змінився і тепер слово «локдаун» стало для багатьох людей заходом забезпечення громадського здоров’я.