[:ru]Офшорный скандал: в Paradise Papers фигурируют 68 украинцев[:ua]Офшорний скандал: у Paradise Papers фігурують 68 українців[:]

Дві третини українців-засновників офшорів "Райських документів" є керівниками або власниками українських компаній, що працюють в аграрному, фінансово-інвестиційному, фармакологічному, транспортному, енергетичному й ІТ-секторі.

[:ru]

Аналитики системы YouControl заявили, что в международном расследовании Paradise Papers (“Райские документы”) фигурируют 68 украинцев (55 мужчин и 13 женщин).

С 57 оффшоров, владельцами которых являются украинцы, 27 зарегистрированы на Британских Виргинских островах, 11 – на Бермудских островах, 7 – на Мальте, 4 – на острове Мэн, 3 – на Каймановых островах, 3 – на Сейшельских островах, 1 — в Великобритании и 1 – на острове Джерси.

По словам аналитиков YouControl, оффшорами пользуются как группы компаний, занятые в тяжелой промышленности и масштабном производстве, так и небольшие “стартапы”, которые разрабатывают компьютерные программы.

Для некоторых видов бизнеса, в частности в сфере IT, использование оффшорных и “полуофшорних” компаний является жизненно необходимым, ведь сейчас выход на большое количество международных платформ для распространения своей IT-продукции возможен именно через иностранные компании. Так же они получают доходы на счета в иностранных банках, утверждают аналитики.

[:ua]

Аналітики системи YouControl заявили, що в міжнародному розслідуванні Paradise Papers (“Райські документи”) фігурують 68 українців (55 чоловіків і 13 жінок).

З 57 офшорів, власниками яких є українці, 27 зареєстровані на Британських Віргінських островах, 11 – на Бермудських островах, 7 – на Мальті, 4 – на острові Мен, 3 – на Кайманових островах, 3 – на Сейшельських островах, 1 – у Великобританії й 1 – на острові Джерсі.

За словами аналітиків YouControl, офшорами користуються як групи компаній, зайняті у важкій промисловості й масштабному виробництві, так і невеликі “стартапи”, які розробляють комп’ютерні програми.

Для деяких видів бізнесу, зокрема у сфері IT, використання офшорних і “напівофшорних” компаній є життєво необхідним, оскільки нині вихід на велику кількість міжнародних платформ для поширення своєї IT-продукції можливий саме через іноземні компанії. Так само вони отримують доходи на рахунки в іноземних банках, стверджують аналітики.

[:]