[:ua]Недоторканність по-українськи – 2[:]

Чому депутати настільки безтурботні, адже вже незабаром вони повинні будуть позбавити себе одного із найвагоміших привілеїв народного обранця – недоторканності?

[:ua]

Спекотна українська осінь у розпалі. На центральних вулицях Києва щодня відбуваються масові демонстрації. Львів потерпає від напливу осіб, що незаконно перетнули кордон та медичного керівництва, яке, чомусь, вирішило перетворити Форум видавців на майданчик для самопіару. А Одеса оговтується від жахливої пожежі у дитячому таборі «Вікторія».

І лише у стінах Верховної Ради панує спокій. Знаєте, перебуваючи в цій будівлі, складається враження, що все те, що відбувається поза її межами, жодним чином не впливає на внутрішній ритм життя українського парламенту. Чому депутати настільки безтурботні, адже вже незабаром вони повинні будуть позбавити себе одного із найвагоміших привілеїв народного обранця – недоторканності? Чи не загубиться законопроект № 6773, серед інших інформаційних приводів, що вирують в українському медіа просторі? Та які шанси, що вже незабаром парламентарі, нарешті, нестимуть відповідальність за свої вчинки?

Про все це ми розпитали громадських активістів та народних обранців, і вже зараз готові поділитись із Вами цієї інформацією, у продовженні спецпроекту «Недоторканність по-українськи».

Вчора, 20 вересня, на Майдані Незалежності відбулось анонсування всеукраїнської акції в підтримку зняття депутатської недоторканності, створення Антикорупційного суду та зміни виборчого законодавства, одним з ініціаторів якого виявився народний депутат України, член провладної фракції «Блок Петра Порошенка» Мустафа Найєм, з яким ще напередодні ми поспілкувались.

Однак, голосування однієї фракції, нехай, навіть, найбільшої в парламенті, недостатньо для внесення змін у Конституцію. Відтак, нам стало цікаво, а чи готові інші політичні сили позбавитись імунітету? Тривалий час ми намагались отримати офіційні коментарі від представників різних політичних сил. Деякі з них просто ігнорували наші телефонні дзвінки та офіційні звернення з проханням надати відповіді на питання, що цікавлять українців. Так, представниця «Народного Фронту» Тетяна Чорновіл приголомшила нас тим, що навіть не знайома із законопроектом, що внесений та зареєстрований у Верховній Раді України понад 2 місяці тому! Депутат від фракції, що єдина у повному складі підписала цей законопроект, Єгор Соболєв, почувши, що ми представляємо поки маловідоме інформаційне агентство «Кий-Інфо», поспіхом втік від камери, тим самим приголомшивши нас не менше, аніж відповідь його колеги із «Народного Фронту». Але, зрештою, нам таки вдалось поспілкуватись із представником опозиційних сил у парламенті.

Ми звикли до того, що питання зняття депутатської недоторканності, зазвичай, піднімається перед черговими чи позачерговими виборами. Стомившись від нескінченних обіцянок, українці просто не довіряють політикам. Та цього разу ініціатива виходить із активу громадського суспільства, яке вирішило дотиснути народних обранців і остаточно втілити у життя те, що український народ ухвалив ще в далекому 2000-му році, але не спромігся довести почате до логічного завершення. Про те, як це відбуватиметься та, що робити нам із Вами, розповість виконавчий директор «Центру політико-правових досліджень» Тарас Бойко.

Кожен з нас повинен усвідомити, що держава, це не щось абстрактне та узагальнене. Це не міфічна істота і не міжгалактичне утворення. Держава – це ми з Вами. І саме від нас залежить, хто сидітиме у владних кріслах, скільки отримуватиме за свою працю лікар, за якою програмою навчатимуться наші діти та, зрештою, яку відповідальність за свої вчинки нестимуть ті, кого ми ж з Вами і обрали.

Інформаційне агентство «Кий-Інфо» продовжує слідкувати за процесом обмеження депутатської недоторканності та всебічно сприятиме втіленню цього явища у життя.

[:]