[:ru]Ученые научились 3D-печати водой[:ua]Науковці навчились робити 3D-друк водою[:]

Вченим вдалося отримати інструмент для друку стабільних тривимірних структур з води в мінеральній олії, модифікувавши стандартний 3D-принтер. В майбутньому технологія може використовуватись у різноманітних гаджетах.

[:ru]

Поэтому Расселу и его коллегам из американской национальной лаборатории имени Лоуренса в Беркли удалось “напечатать” водяные структуры диаметром от 10 мкм до 1 мм, длиной аж до нескольких метров – прямые, спиральные, разветвленные. Исследования показали, что такие структуры, взвешенные в минеральном масле, сохраняют стабильную форму и возвращаются к ней после деформации.

Стандартный принтер был модифицирован и оснащен шприцом с тонкой иглой для дозированных инъекций водяных “чернил”. Эксперименты подтвердили, что добавление воды с наночастичками в масло с полимером приводит к образованию стабильной сферы, взвешенной в нужном участке жидкости – тонкая струя воды создает стойкую трубку.

“Если вы вытяните ее в трубку, она останется в таком виде. Либо можно добавить воде форму элипсоида, и она останется элипсоидом”, – отмечает Рассел.

Ученые надеются, что когда-нибудь они смогут создать редкие электронные компоненты для гибких гаджетов, а также инструментов для медицины и химии.

[:ua]

Тому Расселу та його колегам з американської національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі вдалося «надрукувати» водяні структури діаметром від 10 мкм до 1 мм, довжиною аж до декількох метрів – прямі, спіральні, розгалужені. Досліди показали, що такі структури, зважені в мінеральній олії, зберігають стабільну форму і повертаються до неї після деформацій.

Стандартний принтер був модифікований і оснащений шприцом з тонкою голкою для дозованих ін’єкцій водяних «чорнил». Експерименти підтвердили, що додавання краплі води з наночастинками в олію з полімером призводить до утворення стабільної сфери, зваженої в потрібній ділянці рідини – тонкий струмінь води утворює стійку трубку.

«Якщо ви витягнете її в трубку, вона залишиться в такому вигляді. Або можна додати воді форму еліпсоїда, і вона залишиться еліпсоїдом», – зазначає Рассел.

Вчені сподіваються, що коли-небудь вони зможуть створити рідкі електронні компоненти для гнучких гаджетів, а також інструментів для медицини та хімії.

[:]