Напередодні вихідних у 18-й раз перенесли розгляд справи Розенблата

Вищий антикорупційний суд здійснив вісімнадцять невдалих спроб провести підготовче засідання у “бурштиновій справі” екснардепів Розенблата-Полякова.

З грудня 2019 року розгляд відкладають. Переважно через неявку обвинувачених та їхніх адвокатів. 7 травня 2021 року учасники процесу не змогли перейти до розгляду справи по суті через хворобу фігуранта Костянтина Проскурка.

Він був у складі організованої групи, яка вимагала та отримала хабар в $ 11 тис. дол. від «агента Катерини» за вплив на прийняття рішень народними депутатами Поляковим і Розенблатом щодо підготовки проєктів законів про видобуток бурштину. Бурштинова справа базується на одній з найгучніших спецоперацій НАБУ.

“Прокурор САП Валентин Мусіяка попросив про примусовий привід обвинуваченого. Проте адвокати стверджували, що наразі це передчасно.


Бурштин – це корисна копалина, яка у 2015 році вартувала дуже великі кошти. Коли я тоді займався питанням легалізації, йшли мільярдні потоки в кишені більшості наших можновладців. Те, що через 4 роки прийняли мій закон – свідчення того, що він вже був не на меті, не на часі і таке інше. Сьогодні це питання втратило свою актуальність і не потребує такого попиту. Ціни дуже впали. Але в той час мільярдні потоки не хотіли нікому віддавати“, – Розенблат в коментарі для Лівого берега.

До речі, 16 квітня адвокат Розенбалата взагалі просив закрити справу.

“Переслідування народних депутатів та інших членів цієї “бурштинової справи” було не в рамках кримінального провадження, а в рамках оперативно-розшукової справи. Спецоперація – це маячня НАБУ. Усі дії, пов’язані з переслідуванням, проведенням негласних слідчих розшукових дій, були зроблені не в межах кримінального провадження, а це злочин! Тому всі докази не варті виїденого яйця. Це було політичне замовлення”, – зазначив Розенблат.

Проте прокурор наголошує: збір доказів проводився законно.

“Є процедура кримінального провадження, а є процедура здійснення оперативно-розшукової діяльності. Якраз до відкриття кримінального провадження здійснюються ці заходи, які мають назву не негласні слідчі розшукові дії, а оперативно-технічні заходи. Вони проводяться відповідно до закону про оперативно-розшукову діяльність. Це різні речі, безумовно, але матеріали оперативно-розшукової діяльності визнаються доказами. Це передбачено Кримінальним процесуальним кодексом”, – пояснив прокурор.

Джерело: lb.ua