“МАЙДАН – ЦЕ ДЕРЖПЕРЕВОРОТ”. ДБР ЗРАДИ НЕ БАЧИТЬ

ДБР називає Майдан держпереворотом і викликає на допити його лідерів - Турчинова, Парубія, Яценюка, Кличка, Пашинського, Чорновіл.

Заявник у справі – головний тюремник епохи Януковича Ренат Кузьмін. Почали з них, а далі – кожен рядовий учасник Майдану. Кожен!, – пишеться тг-каналі відомої журналістки Соні Кошкіної.

Державне бюро розслідувань викликає на допит лідерів Євромайдану. Заявником виступив експерший заступник Генерального прокурора і заступник голови РНБО часів Януковича Ренат Кузьмін, повідомляє Telegram-канал шеф-редакторка LB.ua Соня Кошкіна.

1 жовтня ДБР відкрило кримінальне провадження № 42020000000001885 по справі щодо державного перевороту. У зв’язку з подіями Майдану”, – повідомила вона.

ДБР викликає на допит шість ключових політичних діячів Революції 2014 року: ексглаву РНБО Олександра Турчинова, колишнього спікера ВР Андрія Парубія, мера Києва Віталія Кличка, екснардепа Сергія Пашинського, колишнього прем’єра Арсенія Яценюка, екснардепку Тетяну Чорновол. Їх викликали на різні дати, але слідчий один – Ковальчук.

Провадження розпочато за заявою нардепа від ОПЗЖ Рената Кузьміна. ДБР прийняло та почало розслідувати те, що Майдан був нібито був “держпереворотом”.

Прокурор Олексій Донський підтвердив, що ДБР розслідує справу за заявою колишнього заступника генпрокурора часів президентства Віктора Януковича, депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Рената Кузьміна про нібито вчинення у 2013-2014 роках державного перевороту, і запевнив, що «зради» немає.

“Звісно, мені відомо про цю справу, оскільки прокурори мого департаменту (з розслідування справ Майдану Офісу генпрокурора) здійснюють процесуальне керівництво по ній. Наразі навколо цієї ситуації роздувається зрада, хоча до неї призвело те, про що ми говоримо вже впродовж шести років”, – сказав Донський.

Він пояснив, що відкриття подібних справ стало можливим після прийняття у 2012 році нового Кримінального процесуального кодексу. Згідно зі ст.214 цього КПК, слідчі зобов’язані розслідувати будь-яку інформацію заявника, незалежно від її достовірності і без попередньої перевірки на достовірність.

«Нині все підлягає внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Якщо взяти конкретно цю ситуацію, а саме заяву Кузьміна, щодо так званого державного перевороту, то ні слідчі, ні прокурори не знайшли у цій заяві ознак кримінального правопорушення. Ми зазначили, що вона не відповідає вимогам ст.214 і відмовили Кузьміну у внесенні відомостей до ЄРДР за його заявою», – сказав Донський.

Нагадаємо, що у четвер, 19 листопада пройшли обшуки у музеї Революції Гідності. За словами директора музею Ігоря Пошивайла, обшуки проводилися з метою перевірки фінансово-економічної діяльності музею. В свою чергу правоохоронці заявили, що підозрюють керівництво музею Революції Гідності і приватне підприємство у зловживанні становищем і розтратою 100 мільйонів бюджетних коштів.