[:ru]Комитет защиты журналистов относительно убийства Шеремета [:ua]Комітет захисту журналістів щодо вбивства Шеремета[:en]Комітет захисту журналістів вважає, що до вбивства Павла Шеремета причетні представники влади Росії, Білорусі та України, а МВС повідомило, що слідчі у справі про вбивство виконали свою роботу на 95%[:]

Комітет захисту журналістів вважає, що до вбивства Павла Шеремета причетні представники влади Росії, Білорусі та України, а МВС повідомило, що слідчі у справі про вбивство виконали свою роботу на 95%

[:ru]

Между тем советник главы МВД Иван Варченко, в комментарии Радио Свобода, заявил, что расследование, насколько можно было его провести, было проведено.

«Расследование, насколько можно было его провести в течение этого года, практически в деталях было проведено. У нас почти две тысячи опрошенных, 150 терабайт информации, которая проанализирована сейчас, из которой сделаны заключения. И мы понимаем, что есть определенный круг подозреваемых лиц, мы также понимаем, что эти подозреваемые лица могут сейчас скрываться, и, скорее всего, скрываются. Поэтому я понимаю, что правоохранительная система в части следствия на данный момент сделала 95% работы, которую можно было сделать, исходя из тех данных и тех доказательств, которые можно было сейчас собрать», – сказал Варченко.

По словам советника министра внутренних дел, несмотря на запросы общества с требованиями быстро расследовать это преступление, статистика раскрытия заказных убийств в развитых странах не превышает 30%.. Варченко также заявил, что среди версий, на которые продолжает указывать следствие по делу Шеремета, остается «русский» след, но окончательных доказательств нет.

«Следствие сейчас четко не указывает, что это Россия. Но оно рассматривает версию о российском следе и желании дестабилизировать ситуацию в Украине», – добавил Варченко.

В то же время Комитет защиты журналистов CPJ указывает, что Национальная полиция и Министерство внутренних дел Украины “отказались прямо ответить, могут ли подозреваться власть или приближенные к ней лица к совершению убийства”.

«К убийству Шеремета могут быть причастны власти России, Беларуси и Украины – говорится в отчете Комитета защиты журналистов (CPJ).

Среди мотивов для совершения преступления у властей Украины или групп, связанных с ней, а также радикальных националистов могло быть намерение заставить Шеремета молчать и способствовать установлению атмосферы страха для контроля над независимыми СМИ. Также как возможный мотив приводится месть за критику в адрес Украины за провал проведения реформ, критику военных формирований националистов и критическое освещение “Украинской правдой” деятельности правительства Украины.

Кроме того, CPJ видит вероятным мотив и у власти России или прокремлевских деятелей. Они могли быть “заинтересованы посеять хаос и страх в Украине, заставляя замолчать влиятельного журналиста”. Также среди потенциальных мотивов является месть за дружбу Шеремета с российским оппозиционером Борисом Немцовым, который был убит в феврале 2015 года.

Потенциальными мотивом власти Беларуси или проправительственных деятелей для убийства могла быть долговременная вражда Шеремета с президентом Беларуси Александром Лукашенко. Кроме того, Шеремет был основателем сайта “Белорусский партизан”, который критикует белорусские власти.

Ранее в полиции сообщали, что по делу об убийстве Шеремета допрошено более 3000 человек. Отрабатывается ряд версий относительно мотивов совершения преступления, а именно «профессиональная деятельность потерпевшего за пределами Украины и в Украине; дестабилизация ситуации в государстве; конфликтные ситуации в личной жизни потерпевшего: родственные и интимные отношения, ситуативные конфликты на бытовом уровне, коммерческого и финансового характера; ошибка в объекте преступления, в том числе подготовка убийства владелицы издания “Украинская правда” Алены Притулы”.

[:ua]

У Києві вшановують пам’ять вбитого рік тому відомого журналіста Павла Шеремета. Й досі Національна поліція готова заплатити 200 тис. грн за будь-яку інформацію, що стосується вбивства Павла. Зокрема Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не виключає, що до вбивства Шеремета може бути причетна Росія.

Між тим радник глави МВС Іван Варченко, у коментарі для Радіо Свобода заявив, щослідчі у справі про вбивство Шеремета виконали свою роботу на 95%. Він додав, що розслідування, наскільки можна було його провести, деталях було проведено.

«Розслідування, наскільки можна було його провести впродовж цього року, практично в деталях було проведено. У нас майже дві тисячі опитаних, 150 терабайтів інформації, яка проаналізована зараз, з якої зроблені висновки. І ми розуміємо, що є певне коло підозрюваних осіб, ми також розуміємо, що ці підозрювані особи можуть зараз переховуватися, і, скоріше за все, переховуються. Через те, я розумію, що правоохоронна система в своїй частині слідства на даний момент зробила 95% роботи, яку можна було зробити, виходячи з тих даних і з тих доказів, які можна було зараз зібрати», – сказав Варченко.

За словами радника міністра внутрішніх справ, попри запити суспільства з вимогами швидко розслідувати цей злочин, статистика розкриття замовних вбивств у розвинених країнах не перевищує 30%. Він також заявив, що серед версій, на які продовжує вказувати слідство у справі Шеремета, залишається «російський» слід, але остаточних доказів немає.

«Слідство зараз чітко не вказує, що це Росія. Але воно розглядає версію про російський слід і бажання дестабілізувати ситуацію в Україні», – додав Варченко.

Натомість Комітет захисту журналістів CPJ вказує, що Національна поліція і Міністерство внутрішніх справ України “відмовилися відповісти прямо, чи можуть підозрювати владу або наближені до неї особи до скоєння вбивства”.

«До вбивства журналіста Павла Шеремета можуть бути причетні представники влади Білорусі та Росії, а також влади або радикальні націоналісти України», – йдеться у звіті Комітету захисту журналістів (CPJ).

Серед мотивів для скоєння злочину у влади України або груп, пов’язаних з нею, а також радикальних націоналістів могло бути намір змусити Шеремета мовчати і сприяти встановленню атмосфери страху для контролю над незалежними ЗМІ. Також як можливий мотив наводиться помста за критику на адресу України за провал реформ, критику військових формувань націоналістів і критичне висвітлення “Українською правдою” діяльності уряду України.

Крім того, CPJ бачить вірогідним мотив і у влади Росії або прокремлівських діячів. Вони могли бути зацікавлені посіяти хаос і страх в Україні, змушуючи замовкнути впливового журналіста”. Також серед потенційних мотивів є помста за дружбу Шеремета з російським опозиціонером Борисом Нємцовим, який був убитий в лютому 2015 року.

Потенційними мотивом влади Білорусі або проурядових діячів для вбивства могла бути довготривала ворожнеча Шеремета з президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Крім того, Шеремет був засновником сайту “Білоруський партизан”, який критикує білоруські влади.

Раніше у Національній поліції повідомляли, що у справі про вбивство Шеремета допитано понад 3000 чоловік. Відпрацьовується кілька версій щодо мотивів вчинення злочину ” професійна діяльність потерпілого за межами України та в Україні; дестабілізація ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті потерпілого: родинні інтимні стосунки, ситуативні конфлікти на побутовому рівні, комерційного і фінансового характеру; помилка в об’єкті злочину, в тому числі підготовка вбивства власниці видання “Українська правда” Олени Притули”.

[:en]
У Києві вшановують пам’ять вбитого рік тому відомого журналіста Павла Шеремета. Й досі Національна поліція готова заплатити 200 тис. грн за будь-яку інформацію, що стосується вбивства Павла. Зокрема Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не виключає, що до вбивства Шеремета може бути причетна Росія. Між тим радник глави МВС Іван Варченко, у коментарі для Радіо Свобода заявив, щослідчі у справі про вбивство Шеремета виконали свою роботу на 95%. Він додав, що розслідування, наскільки можна було його провести, деталях було проведено.
«Розслідування, наскільки можна було його провести впродовж цього року, практично в деталях було проведено. У нас майже дві тисячі опитаних, 150 терабайтів інформації, яка проаналізована зараз, з якої зроблені висновки. І ми розуміємо, що є певне коло підозрюваних осіб, ми також розуміємо, що ці підозрювані особи можуть зараз переховуватися, і, скоріше за все, переховуються. Через те, я розумію, що правоохоронна система в своїй частині слідства на даний момент зробила 95% роботи, яку можна було зробити, виходячи з тих даних і з тих доказів, які можна було зараз зібрати», – сказав Варченко. За словами радника міністра внутрішніх справ, попри запити суспільства з вимогами швидко розслідувати цей злочин, статистика розкриття замовних вбивств у розвинених країнах не перевищує 30%. Він також заявив, що серед версій, на які продовжує вказувати слідство у справі Шеремета, залишається «російський» слід, але остаточних доказів немає. «Слідство зараз чітко не вказує, що це Росія. Але воно розглядає версію про російський слід і бажання дестабілізувати ситуацію в Україні», – додав Варченко. Натомість Комітет захисту журналістів CPJ вказує, що Національна поліція і Міністерство внутрішніх справ України “відмовилися відповісти прямо, чи можуть підозрювати владу або наближені до неї особи до скоєння вбивства”. «До вбивства журналіста Павла Шеремета можуть бути причетні представники влади Білорусі та Росії, а також влади або радикальні націоналісти України», – йдеться у звіті Комітету захисту журналістів (CPJ). Серед мотивів для скоєння злочину у влади України або груп, пов’язаних з нею, а також радикальних націоналістів могло бути намір змусити Шеремета мовчати і сприяти встановленню атмосфери страху для контролю над незалежними ЗМІ. Також як можливий мотив наводиться помста за критику на адресу України за провал реформ, критику військових формувань націоналістів і критичне висвітлення “Українською правдою” діяльності уряду України. Крім того, CPJ бачить вірогідним мотив і у влади Росії або прокремлівських діячів. Вони могли бути зацікавлені посіяти хаос і страх в Україні, змушуючи замовкнути впливового журналіста”. Також серед потенційних мотивів є помста за дружбу Шеремета з російським опозиціонером Борисом Нємцовим, який був убитий в лютому 2015 року. Потенційними мотивом влади Білорусі або проурядових діячів для вбивства могла бути довготривала ворожнеча Шеремета з президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Крім того, Шеремет був засновником сайту “Білоруський партизан”, який критикує білоруські влади. Раніше у Національній поліції повідомляли, що у справі про вбивство Шеремета допитано понад 3000 чоловік. Відпрацьовується кілька версій щодо мотивів вчинення злочину ” професійна діяльність потерпілого за межами України та в Україні; дестабілізація ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті потерпілого: родинні інтимні стосунки, ситуативні конфлікти на побутовому рівні, комерційного і фінансового характеру; помилка в об’єкті злочину, в тому числі підготовка вбивства власниці видання “Українська правда” Олени Притули”.
[:]