Росія обурена розвитком української мови в Україні

Згідно з даними соцопитувань, 78% українців вважають своєю рідною мовою українську, а 18% — російську.

Підписуйтесь на нас у telegram

У Міністерстві закордонних справ РФ поскаржилися на те, що в Україні українська мова приходить на зміну російській у різних сферах, зокрема в освіті. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на МЗС РФ.

Зокрема в інформаційному бюлетені Держдепу звернули увагу на те, що в окупованому Росією Криму та в ОРДЛО українці стикаються з придушенням їхньої культури та національної ідентичності, а також живуть за умов жорстоких репресій та страху. При цьому в США зазначають, що немає жодних достовірних даних про те, що будь-які етнічні росіяни чи російськомовні перебувають під загрозою з боку української влади.

У відповідь на це офіційна Москва заявила, що нібито ситуація з правами людини в Криму, включно зі становищем національних меншин, “не просто покращилась… а стала якісно іншою”. Крім того, російське МЗС вкотре обурилося підтримкою української мови в Україні та побачило в цьому “жахливі масштаби” порушення й утисків російськомовних громадян.

“Порушення прав багатомільйонного російськомовного населення в Україні досягли жахливих масштабів. Влада країни [України] ухвалює дискримінаційні закони про мову, освіту, т. зв. корінні народи, витісняючи російську мову з усіх сфер життя”, — заявили в російському МЗС.

25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон Про забезпечення функціонування української мови як державної. 16 липня 2019 року він набув чинності.

2021 року українська мова повернула собі ще частину простору у повсякденному житті країни — набули чинності кілька норм мовного закону, дію яких було відкладено.

Із січня 2021-го на українську перейшла вся сфера обслуговування, а з липня розширилася сфера застосування державної мови в кіно, книговиданні та друкованих виданнях, культурній і туристичній галузях. Крім того, з липня вповні запрацювала й норма про іспити з української мови для кандидатів на держпосади.

З 16 січня 2022 року набули чинності положення 25-ої статті закону Про мову, відповідно до яких загальнодержавні й регіональні друковані засоби масової інформації мають видаватися українською, а з 16 липня 2022 року набуде чинності норма про обов’язкове використання української мови в інтерфейсах комп’ютерних програм та інтернет-представництв (вебсайти, офіційні сторінки в соціальних мережах).