Верховна Рада схвалила звіт ТСК, створеної для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів упродовж 2017-2018 років. Про це повідомляє Укрінформ.
Так, згідно з текстом звіту, за період роботи ТСК будо проведено 10 засідань. Для отримання необхідної інформації для проведення розслідування, зокрема, надіслано 202 звернення, серед них 193 – до правоохоронних органів та органів державної влади, 2 – до Президента України, 2 – відповіді на запит про доступ до публічної інформації, 7 листів та подань – до структурних підрозділів Верховної Ради.
Окрім цього, під час опрацювання відповідей, наданих ТСК деякими територіальними органами Національної поліції та прокуратури, встановлено, що запитувана інформація містить таємницю досудового розслідування. Зазначається, що такі обставини ускладнюють перевірку ходу розслідування злочинів щодо фактів нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.
За результатами роботи члени Тимчасової слідчої комісії звернулися до Президента України Володимира Зеленського щодо проведення невідкладної зустрічі з ними для обговорення інформації, отриманої під час роботи комісії.
Як відомо, громадську активістку, в.о керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Вона перенесла кілька операцій, але 4 листопада того ж року померла.
6 червня 2019 року п’ятеро безпосередніх виконавців нападу були засуджені на терміни від 3 до 6,5 року позбавлення волі. 11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила тодішньому голові Херсонської обласної ради М. підозру в організації вбивства Гандзюк. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі майже 2,5 мільйона гривень, яка була внесена. Однак у червні суд змінив запобіжний захід, заарештувавши його без права на заставу.
Нагадуємо, сьогодні на Контрактовій площі відбудеться вшанування пам’яті активісти.
У січні 2020 року на території Болгарії затримали за організацію нападу на Гандзюк й експомічника-консультанта депутата Херсонської облради Л. 16 березня його екстрадували з Болгарії в Україну.
Підписуйтесь на наш канал telegram