Site icon Кий-інфо

Прихильність Росії до спільного з Саудівською Аравією скорочення видобутку нафти слабшає

Експорт московської нафти зростає, навіть попри те, що обидві країни підтверджують свою тісну співпрацю на ринку

Росія, схоже, втрачає апетит до підтримки цін на нафту шляхом скорочення поставок разом із союзником по ОПЕК+ Саудівською Аравією. Експорт російської нафти зростає, навіть попри те, що обидві країни підтвердили свою тісну співпрацю на нафтовому ринку. Про це повідомляє Bloomberg, передає Кий-Інформ.

Минулого літа Саудівська Аравія і Росія оголосили про одностороннє скорочення видобутку на додаток до тих, що були узгоджені в рамках ширшої угоди між членами групи виробників.

Росія пообіцяла скоротити експорт на 500 000 барелів на день у серпні, зменшити його до 300 000 барелів на день у вересні й подовжити до кінця року. Відправною точкою для скорочення став середній рівень закордонних поставок у травні та червні.

У перші місяці експорт скоротився, хоча і з високого стартового рівня. Але росія не продемонструвала такої ж стійкості, як Ер-Ріяд.

Саудівська Аравія скоротила видобуток нафти майже на 1,5 мільйона барелів на день з квітня. Слідом за цим скоротився й експорт. Проте російський морський експорт нафти в жовтні скоротився лише на 70 000 барелів на день порівняно з середнім показником за травень-червень. Це порівняно зі скороченням приблизно на 250 000 барелів на день у вересні.

Немає жодних ознак того, що скорочення російського експорту вплинуло на прямі трубопровідні потоки. Більшість з них йдуть до Китаю або через лінію, що проходить через Східний Сибір, або Казахстан.

Дані Bloomberg показують, що ці потоки, а також невеликі обсяги, що залишилися в Центральній Європі, залишаються стабільними.

Відступ Росії не повинен стати несподіванкою. Кремлю потрібні всі доходи, які він може отримати від нафтового сектору. На тлі обвалу експорту природного газу тягар фінансування війни Москви в Україні ще більше лягає на закордонні продажі нафти.

Російський експорт нафти може зрости ще більше. Морські поставки нафти майже на 580 000 барелів на день нижчі за тижневий пік, досягнутий у квітні, тож є ще багато можливостей для зростання.

Тим часом Саудівська Аравія продовжуватиме намагання збалансувати нафтовий ринок на рівні цін, який вона вважає прийнятним. Але ціна одностороннього підходу для королівства зростає.

У третьому кварталі економіка Саудівської Аравії зазнала найбільшого падіння з 2020 року. Валовий внутрішній продукт впав на 4,5% порівняно з попереднім роком через падіння нафтового сектору на 17%. Дефіцит бюджету королівства в третьому кварталі склав $9,5 млрд, що майже в сім разів більше, ніж за попередні три місяці.

На наступній зустрічі міністрів нафти ОПЕК+, запланованій на 26 листопада, цілком можливо, пролунають заклики до більшого розподілу тягаря між членами організації, включаючи Росію.

Exit mobile version