Та ознак того, що йому загрожує відсторонення від влади немає.
Підписуйтесь на нас у telegram
Один з членів найближчого оточення Путіна протягом останніх тижнів висловлював президенту незгоду з приводу того, як він веде війну в Україні.
Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на The Washington Post.
Особу інсайдера підтвердити так й не вдалося. Однак, кількість людей, яких Путін вважає своїми близькими або ж довіреними помічниками – невелика. В основному вона складається з колег з часів його служби в КДБ.
Мобілізація в Росії, зі свого боку, призвела до внутрішніх заворушень, бюрократичної некомпетентності та змусила сотні тисяч російських чоловіків покинути країну.
“З початку окупації ми стали свідками зростаючої тривоги з боку найближчого оточення Путіна. За нашими оцінками, вони особливо стурбовані нещодавніми російськими втратами, помилковим керівництвом і значними військовими недоліками”, – заявив представник західної розвідки. Є багато людей, які переконані, що все йде не так, як треба, і що це неправильний курс дій”.
Що відбувається в Кремлі
За словами прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова, серед російських лідерів й справді є розбіжності, оскільки Путін зіткнувся з критично важливим рішенням щодо мобілізації.
“Є розбіжності з приводу таких моментів. Дехто вважає, що ми повинні діяти по-іншому. Але це все частина звичайного робочого процесу”, – заявив Пєсков.
Коментуючи питання, чи є розбіжності всередині найближчого оточення Путіна, прессекретар президента заявив: “Є робочі аргументи: про економіку, про проведення військової операції. Є суперечки про систему освіти. Це частина нормального робочого процесу, і це не є ознакою якогось розколу”.
Публічна критика російських генералів
Невдачі на фронті, поспішні референдуми, мобілізація та ядерні погрози призвели до публічної критики міністра оборони Росії та вищого генералітету.
Проблеми Путіна на полі бою ускладнюються й безсистемною мобілізацією в Росії.
За словами одного з російських чиновників, позиція голови Кремля здається крихкою.
“Всі ці місяці ми чули, що півсвіту на нашому боці. Але ні прем’єр-міністр Індії Нарендру Моді, ні китайський лідер Сі Цзіньпінь зараз не підтримують це”, – сказав російський чиновник.