Site icon Кий-інфо

Пресконференція Володимира Зеленського: головні перемоги та виклики для України у 2023 році

Україна проходить черговий складний рік, який добігає кінця. Учора відбулася пресконференція президента України Володимира Зеленського. Очільник держави підбив підсумки 2023 року.

Головною перемогою президент назвав те, що український прапор майорить на наших землях, які ми змогли захистити та зберегти. Крім цього, історичною подією стало наближення України до європейського майбутнього — сигнал про початок переговорів про вступ до ЄС.

Ще однією знаковою подією цього року стала операція України на Півдні — позбавлення російського флоту домінування в Чорному морі та можливості диктувати умови експорту нашої продукції, передислокація ЧФ у власні води Росії.

В економіці України також є позитивні зрушення: зростання ВВП на 5% у 2023 році та падіння інфляції на рівень 5,5-6%. 

Це колосальний результат і для нас також потужна перемога, — зазначив Зеленський.

Він подякував українським військовим, народу України, іноземним партнерам та усім, хто підтримує нас на шляху до перемоги.

Також президент анонсував, що ще кілька систем Patriot та Nasams захищатимуть Україну. Однак він не став розголошувати деталі угоди.

Додаткова мобілізація в Україні

Зеленський розповів, що Генштаб ЗСУ і головнокомандувач Валерій Залужний пропонували на Ставці мобілізувати додаткових 450-500 тисяч людей. Це коштуватиме Україні 500 млрд грн.

— Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок, тому що це питання, перш за все, людей. Друге — це питання справедливості, це питання обороноздатності й питання фінансів.

Мені потрібна конкретика, що буде з тими хлопцями, хто два роки захищає нашу державу. Якщо в нас є питання ротаційні, є питання відпусток, то повинен бути комплексний план. Я поки що не побачив там демобілізації, хоча я вважаю що це питання номер один, — зазначив президент.

При цьому він додав, що не підпише закон про мобілізацію жінок. Що стосується зниження мобілізаційного віку до 25 років, якщо така пропозиція буде аргументована та необхідна, то це можливо.

Підтримка партнерів та ситуація на фронті

Нестача боєприпасів у нашій армії й домінування Росії в повітрі вплинули на контрнаступ ЗСУ влітку. Однак це не означає, що Україна програє. У порівнянні з минулою зимою, зараз ситуація на фронті набагато краща.

Жодного результату Росія не досягла за цей рік, жодної з “цілей СВО”. Вони не досягли цілі (виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей — ред.), — запевнив президент.

Також він висловив сподівання, що ЄС вже цього тижня ухвалить рішення щодо 50 млрд євро для України. Також Зеленський сказав, що знайшов порозуміння з президентом США Джо Байденом та сенаторами щодо фінансової допомоги.

Вони знають деталі, на що це потрібно, як це вплине. Вони знають, як впливає перенесення тих чи інших дат.

Крім цього, Україна вже має багаторічні зобовʼязання щодо фінансової допомоги від багатьох країн.

— Україна отримала зобовʼязання від Бельгії у вигляді 1,7 млрд, Данії — 4,2 млрд, Кореї — 2,3 млрд, Латвії, Литви, Нідерландів — це сотні мільйонів, Норвегії — 7,5 млрд, Франції — 2 млрд, Німеччини — 8 млрд, Швеції — більше трішки ніж півмільярда, і буде багатомільярдна допомога від Японії, — заявив Зеленський.

Чи можливі переговори з РФ

— На сьогодні це питання не актуальне. Запиту від Росії не бачу, в їхній риториці бачу тільки нахабство і вбивство, — заявив Зеленський.

Коли буде готовий документ щодо української формули миру, тоді його можна буде передати Кремлю.

При цьому українське бачення війни не змінилось, ми захищаємо всі наші території, згідно з Конституцією. Однак тактика ведення війни може бути змінена після того, як будуть враховані результати наших дій у 2023 році. 

Exit mobile version