Site icon Кий-інфо

Підсумок: Чому РФ перекрила ділянки Чорного та Азовського морів?

Моніторингова група редакції BlackSeaNews та «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» оприлюднили результати за підсумками моніторингу в січні-лютому 2022 року щодо перешкоджання трафіку в Чорному та Азовському морях Російською Федерацією.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на сайт BlackSeaNews.

В січні та на початку лютого 2022, до 7 лютого 2022 включно, перекриття районів Чорного та Азовського морів для військово-морських навчань з боку РФ було мінімальним у порівнянні з ситуацією грудня 2021.

На карті 1 можна побачити, що перекриття районів морів відбувалося таким чином, щоб не створювати перешкод для трафіку цивільних суден по рекомендованих маршрутах що зображені зеленими стрілками.

Ситуація змінилася 8 лютого 2022. РФ поширила навігаційне повідомлення щодо закриття районів Чорного та Азовського морів терміном з 13 по 19 лютого 2022 включно. Це унеможливлює морські перевезення до/з всіх українських портів Чорного та Азовського морів

Район №3 в Чорному морі призначений для ракетних стрільб. Це створює небезпеку випадкового потрапляння ракетою в цивільне судно.

10 лютого Рф повідомила про відміну перекриття району №2 в Азовському морі (район №2 на карті 3).

Причинами такого рішення могли бути:

▶ бурхлива реакція українських та закордонних ЗМІ, уряду України та дипломатичних кіл Європи та Америки;

▶ ймовірні скарги російських судновласників.

Перекриття цього району не тільки зупиняло морський трафік до/з українських портів Маріуполь і Бердянськ, але й перешкоджало руху російських суден до/з портів річок Дон та Волга.

З 11 лютого 2022 року по 11 березня 2022 року був перекритий 4 район.

Він частково перекриває декілька інших закритих міністерством оборони РФ районів Чорного моря, але при цьому не відміняє їхньої дії.

Крім того, додатково до районів №1 та №2 додалися перекриті райони №5, 6, 7, 8, 9. Район №5 знаходиться поблизу узбережжя окупованого Криму, решта районів – у територіальному морі та виключній морській економічній зоні РФ. Райони №6-9 перекриті на ті ж самі терміни, що й райони №1 та №2 – тобто з 13 по 19 лютого 2022 включно.

Держгідрографія України була вимушена за міжнародними правилами поширити попередження:

«У зв’язку з бойовими навчаннями Російської Федерації, винятково в морській економічній зоні України проти її волі, при плаванні в обмеженому районі(координати)…судноводіям дотримуватись граничної обережності».

Цього ж дня, 11 лютого 2022 року, РФ оголосила великі навчання свого Чорноморського флоту.

«Метою навчання є оборона морського узбережжя Кримського півострова, пунктів базування сил (військ) ЧФ, а також об’єктів економічного сектора країни, морських комунікацій та районів морської економічної діяльності від можливих військових загроз умовного супротивника.

Для виконання завдань у складі різнорідних угруповань, корабельних ударних груп та загонів десантних кораблів задіяно понад 30 бойових кораблів різного класу зі складу Чорноморського та інших флотів: серед них – фрегати, сторожові кораблі, малі ракетні кораблі та ракетні катери, десантні кораблі, малі , а також кораблі протимінної оборони…»

За даними волонтерів Моніторингової групи  станом на вечір 14 лютого 2022 навчання не проводилися. На думку морських експертів, закриття районів є приховуванням від сторонніх очей, тих районів на які зосереджені військово-морські угруповання та переходи десантних кораблів.

Військово-Морські сили України (ВМСУ) закрили райони судноплавства поблизу стратегічно важливих проходів до портів України.

Читайте також: Ірландські рибалки проігнорували російські військово-морські навчання.

Починаючи з липня 2019 року в Чорному та Азовському морях почались «війна навчань».

«Війна навчань» або «війна перекрить» морських районів для навчань – це коли координати районів навчань та ракетно-артилерійських стрільб Чорноморського флоту РФ регулярно та системно накладаються на координати морських районів, що були раніше перекриті для військово-морських навчань ВМС України.


Exit mobile version