У Черкасах пройшов брифінг Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка щодо першої в Україні трансплантації кісткового мозку дорослому від неродинного донора. Про це повідомляє “18000”.
Нагадаємо, що операцію провели в Черкаському обласному онкологічному центрі.
Пацієнткою стала Еліна з Монастирищини. За директора онкологічного центру Віктора Парамонова, із 2019 року дівчина фактично не виходила з лікарень і перебувала на хіміотерапії. У неї була діагностована лейкемія.
“Я дуже рада, що була першою й мені врятували життя. Рада, що це відбулося саме на території Україні. Почуваюся добре. Я дуже хотіла обійняти маму. Ви навіть не уявляєте, наскільки в лікарняних стінах не вистачає рідних”, – говорить Еліна.
Неродинного донора кісткового мозку знайшли в Німеччині. Загалом до процесу трансплантації було залучено близько сотні осіб. Це – не лише лікарі, а й ті, хто брав участь у пошуку органа та його транспортуванні в Україну.
Керівник українського реєстру донорів кісткового мозку Роман Куць розповів, що на сьогодні потреба в трансплантації кісткового мозку в Україні є великою. Фактично із неродинними трансплантаціями українські лікарі працюють нещодавно.
“Якщо дитяча трансплантація кісткового мозку була в Україні з квітня 2020 року і з того часу “Охматдит” активно включився в це, то з дорослими зараз ми маємо першу неродинну трансплантацію в Україні”, – розповів Роман Куць.
Такі операції роблять у медичних закладах України в межах пілотного проєкту з трансплантації. Для пацієнта пересадка є безкоштовною.
“Кабінет Міністрів затвердив тариф на трансплантацію від неродинного донора. Це – близько 2,4 млн грн, які МОЗ перераховує закладу, що робить трансплантацію у межах пілотного проєкту. Пацієнт не оплачує нічого”, – пояснює Роман Куць.
За словами Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, нині до трансплантацій долучені понад сорок медичних закладів Україні.
“У 2020 році ми провели трансплантацій більше, ніж за всі роки незалежності України, а в 2021-ому – вже більше, ніж минулого року. На наступний рік у бюджеті, який вчора проголосував Уряд, є збільшення суми коштів, понад 750 млн грн, на проведення трансплантацій в Україні. Ще додатково 280 млн грн ми заклали на закупівлю лабораторного обладнання й створення мережі лабораторій, яка дозволятиме робити всі необхідні дослідження. Паралельно ми зберігаємо й програму трансплантацій за кордоном”, – зазначив Ляшко.
Також представники Міністерства охорони здоров’я наголосили, що донором кісткового мозку може стати кожен, адже це – такий самий відновлювальний процес як здача крові.
Фото: “18000”
Підписуйтесь на наш канал telegram