Сьогодні, 17 вересня, на офіційному твіттері Міністерства зовнішніх справ Росії з’явився допис, де окупацію Польщі назвали “освобождением”. Про це повідомляє Денис Казанський на своєму телеграм-каналі.
“Нічого особливого, просто офіційний твіттер МЗС РФ. Коментарі тут зайві”, – пише Казанський.
До запису додане відео, яке приурочене до річниці вторгнення радянської армії в Польщу 17 вересня 1939 року. Воно названо “освободительным походом”.
Пізніше, МЗС РФ опублікувало нове повідомлення на Facebook із покликанням на історико-документальний департамент відомства. У ньому говориться, що військова операція Червоної армії в Польщі “трактується неоднозначно” в науковому співтоваристві та ЗМІ, “особливо в зарубіжних”.
Підписання пакту Молотова-Ріббентропа, за словами відомства, було “продиктовано необхідністю забезпечення національної безпеки”. МЗС пише, що “варіантів було два: або німецькі війська виходять на колишній радянсько-польський кордон, або їх вдається зупинити на значній відстані від нього”.
“Результат польської кампанії у вересні 1939 року вирішило не втручання Червоної армії, а військова перевагу Німеччини, слабка підготовленість і тактичні прорахунки польських збройних сил”, – заявляє МЗС РФ.
Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Через кілька днів війну Німеччині оголосили Великобританія і Франція. 17 вересня 1939 у війну проти Польщі вступив Радянський Союз під приводом захисту населення Західної України і Білорусі. В результаті територія Польщі була поділена між Німеччиною і СРСР.
За кілька тижнів до початку Другої світової війни Німеччина і СРСР уклали договір про ненапад. Секретний протокол до цього документа також передбачав розмежування “сфер впливу” у Східній Європі і Балтії. Влада СРСР понад пів століття заперечувала існування цього документа. Як Польща, так і країни Балтії раніше неодноразово відкидали таке трактування історії, яку наводить МЗС Росії і вказували на те, що СРСР зіграв роль агресора.
Фото з Інтернету
Підписуйтесь на наш канал telegram