Nokia скоротить до 10 000 робочих місць

Nokia планує збільшити інвестиції у дослідження, розробки та майбутні можливості, включаючи 5G, хмару та цифрову інфраструктуру.

Скорочення проходитимуть протягом двох років, щоб скоротити витрати та більше інвестувати в науково-дослідні можливості.

На такі дії фінську телекомунікаційну групу підштовхнуло бажання кинути виклик шведському Ericsson і китайському Huawei, інформує Кий-Інфо з посиланням на видання reuters.

Виконавчий директор Пекка Лундмарк вніс зміни у стратегію компанії, щоб оговтатися від помилок керівництва, які зашкодили її амбіціям у сфері 5G.

У жовтні він оголосив про нову стратегію, згідно з якою Nokia матиме чотири бізнес-групи і сказав, що компанія “зробить все, що потрібно”, щоб взяти на себе ініціативу в освоєнні 5G.

Очікується, що поточна реструктуризація знизить свою витратну частину приблизно на 600 мільйонів євро до кінця 2023 року. Франція, де минулого року Nokia скоротила понад тисячу робочих місць, була виключена з поточної реструктуризації.

Програма заощаджень більша, ніж очікувалося, але що цікаво, це насправді не призведе до зниження витрат, сказав Самі Саркамієс, аналітик Nordea.

У лютому Nokia прогнозує, що дохід 2021 року впаде до 20,6-21,8 млрд євро (25-26 млрд доларів) з 21,9 млрд євро в 2020 році.

В даний час Nokia має 90 000 співробітників і скоротила тисячі робочих місць після придбання Alcatel-Lucent у 2016 році.

Фото: nokia.com