Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Центр медіарозслідувань “Булава“.
“Історія Віктора Володимировича, власне, і розпочалася у Кураховому. Після роботи вантажником, на початку 90-х років він працював електрозварювальником на підприємстві під назвою ТЕС МПМ “Екологія”. Але згодом змінив роботу і став одразу заступником директора з постачання у АТЗТ “Донагросервіс”, яке, згідно з даними Мар’їнського трудового архіву було ліквідоване ще у 2003 році. 5 років працював заступником директора ТОВ “Променергобуд”. Це якщо офіційно”, – пише “Булава”.
У 2010 році Володимир Мороз перейшов на державну службу і став заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства та благоустрою міста Курахівської міської ради.
Після цього пішов на підвищення й очолив Мар’їнську районну державну адміністрацію, а за сумісництвом й міську організацію «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».
У 2016 році президент Петро Порошенко підписав Указ “Про утворення Мар’їнської цивільно-військової адміністрації”. Її головою став Мороз. Але, за кілька місяців головування у ВЦА депутати Мар’їнської районної ради висловили йому недовіру. Щоправда, це не завадило Володимиру Вікторовичу залишатися на посаді, навіть, вже за Зеленського, ще два місяці. Але і це, так, дитячі забавки.
Момент із копанками
Ще задовго до початку війни на Донбасі існував такий вид незаконно заробітку, як нелегальні копанки з видобутку вугілля. А з приходом до влади “сім’ї” цей бізнес намагався монополізувати Олександр Янукович. У 2014 році разом із батьком він виїхав з України, проте копанки залишилися і, схоже, не тільки на окупованих територіях.
Так, ще у 2015 році місцевий курахівський активіст Олексій Гармаш зацікавився питанням щодо роботи нелегального вугільного кар’єру неподалік села Іллінка, що біля Курахового. Тривалий час чоловік отримував відписки, що розслідування триває.
Невдовзі правоохоронні органи і справді помітили нелегальний кар’єр. Так у серпні 2015 року СБУ провела операцію з ліквідації незаконного видобутку вугілля у промислових масштабах. Проте, за інформацією все того ж місцевого активіста, незаконний промисел невдовзі поновився. І вся конфіскована техніка повернулася на місце.
Своєю чергою, місцеві депутати заявляли, що саме після призначення Володимира Мороза на посаду історія з нелегальним видобутком і розпочалася.
Окрім цих ситуацій, “Булава” повідомляє, що перевіряючи інформацію про Володимира Мороза в Інтернеті, знайшли досить цікавий коментар під його досьє депутата на сайті “НВ”. А стосувався він того, що пан Мороз через свою підлеглу заводив “потрібні” фірми для освоєння бюджету району.
Центр медіарозслідувань знайшов факти такого “відмиву” державних коштів.
Момент із помічницею
Серед помічників Володимира Мороза є Гнатенко Карина Валеріївна, яка була фігуранткою ДТП у Харкові.
Вона разом із другом у стані алкогольного сп’яніння вилетіли на зустрічну смугу та не розминулися з іншим автомобілем. Про це свідчить ухвала Київського районного суду міста Харкова, де, ймовірно, ОСОБА_1 і є пані Гнатенко. Проте суд не побачив вини Гнатенко у цій дорожньо-транспортній пригоді.
“Але взагалі звідки у Каріни Валеріївни такий автомобіль як Range Rover? Відповідаємо: ймовірно, справа у тому що вона є донькою колишнього мера Дружківки – Валерія Гнатенка, колишнього мера Дружківки, нинішнього колеги по фракції – Володимира Мороза”, – уточнює “Булава”.
Нагадаємо, хто це. Градоначальник, який після того, як над будівлею міської ради встановили російський прапор вийшов до сепаратистськи налаштованих мітингарів і запевнив їх, що “все буде добре і референдуму бути”. Під час окупації Гнатенко залишався на посаді та керував містом. А газета “Дружківський робітник”, яка фінансується коштом міськради, виходила з прапором, так званої, “ДНР”. До того ж у ній друкували “Акт про проголошення державної самостійності ДНР”. Але, коли українські військові повернули місто під контроль, Гнатенко, незрозуміло як, але зумів залишитися на посаді мера.
А його дочка, нинішня помічниця Володимира Мороза – встигла ще й попрацювати у 2018-2019 роках на посаді головного спеціаліста в Головному територіальному управлінні юстиції у Харківській області. Принаймні, про це свідчить її декларація. Щоправда, Range Rover там відсутній, натомість є Mercedes-Benz GLE 250 2017 року, вартістю лише 990 000 тисяч гривень.
Декларація
У 2020 році в декларації Володимира Мороза з’явилися суттєві зміни. А саме, новоспечений депутат купує автомобіль. Цікаво, що з 2016 по 2019 рр. колишній голова Мар’їнської РДА взагалі не мав автівки. Мабуть, їздив на службовій.
Проте, набувши статусу народного депутата, ймовірно, вирішив, що без авто якось не солідно і вирішив придбати “колеса”, зокрема, Volkswagen CC 2015 року, за 600 000 гривень.
Але вже за рік, схоже, вирішив ще більше “прокачати” солідність. Так, продав Volkswagen і, навіть, трохи на цьому заробив. Купив за 600 000, продав за 675 000. І за кілька місяців купив Toyota Land Cruiser 2012 року, знову ж таки за 600 000. Щоправда, вартість такої автівки відповідного року випуску на сайтах із продажу автомобілів стартує від мільйона гривень.
“Тож, цілком ймовірно, що пан Мороз з приводу купівлі-продажу автомобілів вказав невірогідні відомості в декларації. Але із цим моментом, за нашою заявою, має зайнятися НАЗК”, – йдеться у матеріалі.