Site icon Кий-інфо

Китай вперше за 20 років втратив лідерство в імпорті товарів до США

Aerial view cargo ship terminal, Unloading crane of cargo ship terminal, Aerial view industrial port with containers and container ship.

Вперше за понад два десятиліття Китай поступився Мексиці першістю в імпорті товарів до Сполучених Штатів за 2023 рік. 

Про це повідомляє ABC News, передає Кий-Інформ.

Згідно з даними опублікованими міністерством торгівлі США вартість товарів, імпортованих Вашингтоном з Мексики, зросла майже на 5% з 2022 по 2023 рік, до більш ніж 475 млрд доларів. Водночас вартість китайського імпорту впала на 20% до 427 млрд доларів.

Востаннє мексиканські товари, імпортовані США, перевищували вартість китайського імпорту в 2002 році.

Економічні відносини між Сполученими Штатами і Китаєм серйозно погіршилися в останні роки, оскільки Пекін вів агресивну торгову боротьбу і робив зловісні військові жести на Далекому Сході.

Як альтернативу офшорингу виробництва в Китай, яким американські корпорації вже давно займаються, адміністрація Байдена закликала компанії шукати постачальників у країнах-союзниках або повертати виробництво до Сполучених Штатів. 

Порушення ланцюгів постачання, пов’язані з пандемією COVID-19, також змусили американські компанії шукати постачальників ближче до Сполучених Штатів.

Мексика опинилася серед бенефіціарів зростаючого відходу від залежності від китайських заводів. Деякі китайські виробники відкрили заводи в Мексиці, щоб скористатися перевагами 3-річної торговельної угоди між США, Мексикою та Канадою, яка дозволяє безмитно торгувати в Північній Америці багатьма товарами.

Крім того, деякі галузі – особливо автовиробники – створили заводи по обидва боки кордону, які залежать один від одного в плані стабільного постачання запчастин.

Загалом найбільше падіння китайського імпорту відбулося в комп’ютерах та електроніці, а також хімікатах і фармацевтиці – в усіх політично чутливих категоріях.

Загалом, дефіцит США в торгівлі товарами з рештою світу – розрив між вартістю того, що США продають, і тим, що вони купують за кордоном – минулого року скоротився на 10% до 1,06 трильйона доларів.

Exit mobile version