Загинули обидва пташеняти з сімейства орланів в Дурбе, за життям яких можна було спостерігати в прямому ефірі, повідомляє Кий-інфо.
Орнітологи вже тоді прогнозували, що навряд чи вона впорається одна. У неї з’явився новий “залицяльник”, якого глядачі назвали Чіпом.
“Ми бачили, що новий” тато “допомагав висиджувати яйця і дозволив пташенятам вилупитися, але не знали, чи буде він виконувати роль батька в годуванні пташенят”, – розповів орнітолог Яніс Кюзе, керівник проекту прямої трансляції Латвійського фонду природи.
Рано вранці в понеділок пташенята були ще живі. Мілда кудись полетіла о сьомій ранку, повернулася о восьмій без їжі і не стала гріти пташенят, які до цього часу вже замерзли. Вона сиділа на краю гнізда і час від часу дивилася на пташенят. О дев’ятій вона знову полетіла, через деякий час повернулася і витягла з гнізда пташенят, які до того моменту вже померли. Після цього вона продовжила гріти третє яйце.
“Природа є природа”, – зазначив Яніс Кюзе. За його словами, вирішальним питанням стала нестача їжі. Зазвичай, коли вилуплюються пташенята, самець щокілька годин приносить їжу. “У минулому році ми бачили, як гніздо було просто завалено рибою“, – розповів він.
Кюзе зазначив, що за час трансляцій це перший такий випадок, і що люди поки що багато не знають про процеси в природі.
Місце гніздування орланів в Дурбе – найпопулярніше серед любителів стежити за життям птахів в прямому ефірі. За гніздом на верхівці старої ялини висотою з дев’ятиповерховий будинок глядачі спостерігають з 2015 року.
Прямий ефір